fbpx

Gwarancja jakości

NATURALNE KOSMETYKI, KTÓRYM MOŻESZ ZAUFAĆ

Konsumenci mają prawo do świadomego wyboru produktów, które kupują, na podstawie prawdziwych informacji. Rosnąca liczba konwencjonalnych, prawie naturalnych i certyfikowanych naturalnych kosmetyków  utrudnia wybór produktów. Bardzo niewielu klientów wie, że termin „naturalne kosmetyki” nie jest prawnie chroniony.

Przejrzystość i wiarygodność są naszym najwyższym priorytetem. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszych certyfikatach, oficjalnych pieczęciach i gwarancjach jakości.

Certyfikat NATURE

CERTYFIKAT NATURE

NATURALNE KOSMETYKI

Przez długi czas producenci twierdzili, że ich produkty są naturalne, ale tak naprawdę, nie zawierały żadnych naturalnych składników. Aby ułatwić odróżnienie „naturalnych kosmetyków naturalnych” od „tradycyjnych kosmetyków naturalnych”, istnieje międzynarodowa pieczęć jakości NATRUE dla naturalnych kosmetyków. NATRUE został opracowany w 2008 roku przez wielu pionierów kosmetyków naturalnych, którzy uważali, że certyfikat BDIH nie był wystarczająco rygorystyczny.

Oficjalna pieczęć NATRUE pozwala konsumentom na całym świecie zidentyfikować autentyczność naturalnych i organicznych kosmetyków. Produkty są certyfikowane po przetestowaniu ich składników oraz przeprowadzeniu kontroli produkcji na miejscu. Certyfikat NATRUE wyklucza zastosowanie inżynierii genetycznej, substancji wytwarzanych z oleju mineralnego lub silikonu, syntetycznych substancji zapachowych lub barwników, produktów petrochemicznych i testów na zwierzętach.

Wszystkie produkty Cosnature® spełniają surowe kryteria certyfikowanych kosmetyków naturalnych i uzyskały międzynarodowy certyfikat NATRUE dla kosmetyków naturalnych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.natrue.org/consumers.

Wszystkie produkty Cosnature® są wolne od czysto syntetycznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów i nie stosujemy żadnych składników z oleju mineralnego, takich jak silikon, parabeny lub glikol polietylenowy (PEG).

Używamy wyłącznie naturalnych składników, które można powiązać z cyklem natury i nie powodują szkód w środowisku. Produkty Cosnature® nie zawierają na przykład mikroperełek (mikroplastików), które są używane w niektórych konwencjonalnych produktach kosmetycznych.

Odpowiednie dla Wegan

100% Wegańskie naturalne kosmetyki

Nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego

Możemy zagwarantować, że żadne składniki pochodzenia zwierzęcego, produkty uboczne ani nośniki (np. w procesie produkcyjnym) nie zostały użyte do opracowania i wytworzenia tych produktów, ani też nie przeprowadziliśmy żadnych testów na zwierzętach.Nasze wegańskie produkty oznaczone są pieczęcią słonecznika Towarzystwa Wegańskiego. To międzynarodowa brytyjska organizacja kontroluje wszystkie gotowe produkty zgodnie z bardzo surowymi kryteriami, a także proces produkcji i pochodzenie surowców zawartych w produktach.

Niewielkie nasze produkty są wegańskie

Jednak nie wszystkie surowce pochodzenia zwierzęcego można zastąpić surowcami pochodzenia roślinnego o jednakowym efekcie. Nasze balsamy do ust, na przykład, nie posiadają wegańskiej pieczęci, ponieważ zawierają wosk pszczeli jako niezbędny składnik pielęgnacyjny.

Wszystkie produkty cosnature® są opracowywane i produkowane bez testów na zwierzętach.

Testy dermatologiczne w celu zapewnienia zgodności formuł przeprowadzane są wyłącznie na ochotnikach w instytutach naukowych.

Skuteczność w najlepszej cenie

100% Wegańskie naturalne kosmetyki

Nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego

Możemy zagwarantować, że żadne składniki pochodzenia zwierzęcego, produkty uboczne ani nośniki (np. w procesie produkcyjnym) nie zostały użyte do opracowania i wytworzenia tych produktów, ani też nie przeprowadziliśmy żadnych testów na zwierzętach. Nasze wegańskie produkty oznaczone są pieczęcią słonecznika Towarzystwa Wegańskiego. To międzynarodowa brytyjska organizacja kontroluje wszystkie gotowe produkty zgodnie z bardzo surowymi kryteriami, a także proces produkcji i pochodzenie surowców zawartych w produktach.

Nie wszystkie nasze produkty są wegańskie

Jednak nie wszystkie surowce pochodzenia zwierzęcego można zastąpić surowcami pochodzenia roślinnego o jednakowym efekcie. Nasze balsamy do ust, na przykład, nie posiadają wegańskiej pieczęci, ponieważ zawierają wosk pszczeli jako niezbędny składnik pielęgnacyjny.

To na czym nam zależy, to preferowane użycie przyjaznych dla środowiska materiałów opakowaniowych. Nasze pudła składane posiadają certyfikat FSC i są wykonane w co najmniej 80% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Nasz atrament składa się w 80% z surowców odnawialnych i nie zawiera oleju mineralnego. Wyrównujemy również nasze emisje CO2 w produkcji naszych składanych skrzynek, pomagając w ochronie lasów Parku Narodowego Kibale.

Ekologiczne składniki

NATURALNE I EKOLOGICZNE SUROWCE

Z upraw ekologicznych plantatorów

Kluczowe dla jakości naturalnego produktu kosmetycznego jest wysoka jakość, czystość i naturalne pochodzenie surowców. Nasze wysokie wymagania jakościowe znajdują odzwierciedlenie w stosowaniu ekologicznych surowców uprawianych organicznie lub pozyskiwanych z certyfikowanych dzikich kolekcji.

Te ekologiczne surowce powstają w wyniku równych warunków pracy, sprawiedliwego handlu oraz poprzez zapewnienie naturalnej żyzności gleby i rezygnacji z użycia pestycydów.

.